Poronin

Poronin to duża podhalańska miejscowość położona u stóp dwóch pasm górskich. To bardzo szeroko rozwinięta baza noclegowa, która zaprasza rzesze turystów przez 365 dni w roku. Przebywając w Poroninie warto odwiedzić położony w centrum wsi miejscowy kościół parafialny.  Projektował go znakomity krakowski architekt Franciszek Mączyński. Twórcą głównego ołtarza był Mieczysław Stobierski, zaś kolorową polichronię wykonał Stanisław Jakubczyk. Noclegi w Poroninie to sposób na wypoczynek w górach w niezbyt wysokiej cenie na turystów odwiedzających Poronin i okolice czekają liczne szlaki spacerowe. Na miłośników dwóch kółek czekają dobrze przygotowane górskie trasy rowerowe.  Izba regionalna działająca w Poroninie chętnie pomaga w organizowaniu wycieczek, imprez integracyjnych. Goście zapoznają się z instrumentami muzycznymi, strojami i dawnym pasterskim sprzętem a także miejscową architekturą oraz poznają miejscowych bohaterów.W zimie czeka na turystów 20 wyciągów narciarskich.. Natomiast na wprawionych narciarzy i snowboardzistów czekają nartostradyna Giewoncie, Gubałówce i innych Tatrzańskich stokach. Rozciąga sie sta wspaniałe widoki panoramy Tatr Polskich i Słowackich. Gmina oferuje ponad 10 tys miejsc noclegowych.

Noclegi w Poroninie posiada kwatery 2,3 i 4-osobowe w większości z balkonami. Plusem obiektu są stylowo urządzone pokoje, którym charakter nadają drewniane meble. Komfort zapewniają łazienki znajdujące się w pokojach, zapewnia miłą atmosferę i spokojny wypoczynek.
Do Państwa dyspozycji znajduje się ogólnodostępny aneks kuchenny wyposażony w płytę grzewczą, kuchenkę mikrofalową, lodówkę, czajnik i niezbędne naczynia. Atutem naszego obiektu jest bliskie sąsiedztwo regionalnej karczmy, pizzeri, różnego rodzaju sklepów. Miejsce do grillowania oraz bezpłatny parking.
W obiekcie obowiązuje całkowity zakaz palenia papierosów.

Poronin  położony jest niespełna 7 km od Zakopanego. Herbem miejscowości jest siedzący na kłodzie drewna niedźwiedź. Symbol Poronina jest uhonorowany w imprezie Dzień Misia, Miodu i Bartników – impreza organizowana zawsze w sierpniu przez Gminny Ośrodek Kultury w Poroninie.

Noclegi Poronin to miejscowość lubiana przez turystów, a zatem wśród nich popularna i często odwiedzana. Jest atrakcyjnym miejscem na wakacje oraz ferje zimowe ze względu na liczne wyciągi narciarskie. Ponadto, Poronin oferuje wiele możliwości zakwaterowania.

Poronin tanie noclegi, pensjonaty Poronin

Możliwość komentowania jest wyłączona.