Agroturystyka Cicha Przystan

Święta Katarzyna
ul. Kielecka 63
26-013 Bodzentyn

Święta Katarzyna to miejscowość umiejscowiona u podnóża Łysicy. Najlepsze wyjście na najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich. Dawna posiadłość zakonu bernardynów osiadłych tu w XV w. Możliwość wejścia na Łysicę (612 m) czerwonym szlakiem turystycznym, prowadzącym obok kapliczki i źródełka św. Franciszka, na szczycie kwarcytowe gołoborze. Szlak prowadzi przez Świętokrzyski Park Narodowy. Będąc w Świętej Katarzynie warto odwiedzić zespół klasztorny. W 1417 r. biskup krakowski Jan założył klasztor, pierwotnie należący do Bernardynów, a od 1817 r. do Bernardynek. Turyści mogą zobaczyć krużganki, wirydarz i wnętrze kościoła. W kościele znajduje się kopia figury św. Katarzyny. Polecamy równiez Muzeum Minerałów i Skamieniałości – jedna z największych prywatnych koekcji. Muzeum udostępnia do ogólnego zwiedzania szlifiernię krzemienia pasiastego oraz zaprasza na pokaz szlifowania tego regionalenego kamienia jubilerskiego.

Latem turyści nie będą  narzekać na nudę, zapraszamy do zwiedzania pobliskiego Klasztoru, zdobycia szczytu Łysica i skorzystania z wielu szlaków turystycznych.
Przy pobliskim stawie można urządzić sobie ognisko z pieczeniem kiełbasek lub wybrać się na grzyby.
Niedaleko bo zaledwie 2 km od domu znajduje się stok narciarski Sabat Krajno, 8 km dalej jest inny stok narciarski dla osób bardziej zaawansowanych. Polecamy również jazdę kuligiem.
Do Państwa dyspozycji mamy:
  • 5 pokoi 4-osobowych,
  • osobna kuchnia,
  • TV,
  • łazienka w korytarzu,
  • parking na 4 samochody.
Zapraszamy!

Możliwość komentowania jest wyłączona.