Atrakcje Warmii i Mazur

Warmia i Mazury domki, uznawane w rankingu za najpiękniejsze miejsce w Polsce, wyróżniają się  przede wszystkim przepięknymi jeziorami i czystymi lasami. 

Perła Mazur –  Mikołajki –  miasteczko niewątpliwie ma swój urok. Położone pomiędzy  jeziorem  Mikołajskiego i Tałty, latem to  centrum turystyczne, które rozbrzmiewa szantami i żeglarskimi opowieściami. Mikołajki noclegi to ulubiony port wodniaków,

 Olsztyn noclegi  Ze średniowiecznych obwarowań pozostały jedynie fragmenty murów obronnych : przy kościele katedralnym św. Jakuba, przy ulicy Asnyka i Okopowej oraz przy zamku. Bardzo ładnie jest tu latem,  uliczki zamieniają się w plenerową scenę najdłuższego w Polsce festiwalu Olsztyńskie Lato Artystyczne. Warto zobaczyć zamkową wieżę podziwiać przepiękną panoramę Olsztyna.

Niedaleko Kętrzyna leży Gierłoż,  główna kwatera Hitlera, w pobliżu wzniesiono Wilczy Szaniec, największą z kwater Fuehrera. ( 50 bunkrów i 100 drewnianych baraków) Główne bunkry nie miały okien, ściany grube na 5 m, strop na 8 m oraz system tuneli. Wilczy Szaniec to głównie ruiny potężnych bunkrów.


Możliwość komentowania jest wyłączona.