Gdy chcesz wypocząć – jedź do Gdyni!

podlasem

kwiatek

bartkowska

weglarz

malinow

lizon

asienka

palider

malalaka

Gdynia noclegi to młode, dynamiczne, prężnie rozwijające się miasto. Mówi się o niej „miasto z morza i marzeń”, bo powstała na fali radości narodu polskiego z niepodległości odzyskanej po latach  niewoli. Na piasku bałtyckiej plaży w rekordowym tempie wybudowano od podstaw nowoczesny port i miasto.  Dziś Gdynia liczy ćwierć miliona mieszkańców i trudno znaleźć wśród nich takiego, który nie byłby dumny, że jest właśnie z Gdyni. Gdynianie cenią swoje miasto za to, że tu łatwiej niż gdzie indziej o ciekawą pracę, dobrą szkołę, wygodne mieszkanie. Za sprawną komunikację, bezpieczeństwo i dostępność usług, a także za morze, plaże, wzgórza i lasy pod samymi oknami oraz za najwięcej słonecznych dni w roku w Polsce. Według socjologów to właśnie gdynianie są najbardziej zadowoleni wśród mieszkańców wszystkich miast w Polsce z miejsca swojego zamieszkania.

Gdy chcesz się bawić – jedź do Gdyni!

Gdynianie lubią i umieją się bawić, a wraz z nimi – goście z kraju i całego świata. Koncerty z pokazami sztucznych ogni i laserowych obrazów gromadzące dziesiątki tysięcy widzów, festiwale na pokładach żaglowców, czy scena teatru na plaży, to tylko niektóre z atrakcji. Tego lata do Gdyni zawita w lipcu Red Bull Air Race, jedyny w swoim rodzaju lotniczy show – zawodnicy ścigają się z prędkością 370 km/h pokonując tor zbudowany z nadmuchiwanych bramek powietrznych. A już w sierpniu Operation Gdynia Sails – zlot największych żaglowców świata. Na cztery dni władzę nad miastem przejmie wielobarwny i wielojęzyczny tłum wilków morskich, a nabrzeża zakwitną lasem masztów i żagli. Nie zabraknie też stałych punktów gdyńskiego kalendarza imprez: Open’er Festival, najlepszego wielkiego festiwalu muzycznego Europy, podczas którego w tym roku wystąpią m.in. Pearl Jam, Phoenix i Black Keys, czy Festiwalu Kultur Świata Globaltica, a także  Festiwalu Filmowego w Gdyni, będącego najważniejszym wydarzeniem roku dla polskiego kina. Na gości czeka też Teatr Muzyczny, który ma w swoim repertuarze największe światowe musicale – „Shrek”, „Spamalot”, „Skrzypek na dachu” czy „Grease” oraz Akwarium Gdyńskie, największa tego typu placówka w kraju. Na trzech piętrach budynku, w 68 akwariach ekspozycyjnych mieszka ponad 1500 zwierząt i roślin z około 250 gatunków. Można tu zobaczyć m.in. ogromne anakondy zielone, największą w Polsce żywą rafę koralową, kilka gatunków rekinów, czy ulubienicę publiczności – ośmiornicę olbrzymią o imieniu Karolina. Akwarium można zwiedzać także z osobistym elektronicznym przewodnikiem, który „mówi” po angielsku i niemiecku.

Gdy chcesz wypocząć – jedź do Gdyni!

Gdynia dysponuje wygodną i różnorodną bazą hotelową. Od początków swojego istnienia uchodzi też za polski raj zakupów – to portowe miasto położone na przecięciu szlaków handlowych. Dziś zakupy na najwyższym poziomie to już w Gdyni tradycja – do miejsc, których nie można nie odwiedzić należy choćby Riviera, największe centrum handlowe w Polsce Północnej, gdzie na powierzchni 70 tys. metrów kw. zlokalizowano 240 sklepów, restauracje, kawiarnie, park zabaw dla dzieci i nowoczesne kino. Nie mniejszym powodzeniem wśród mieszkańców i  turystów cieszy się historyczny Zespół Miejskich Hal Targowych, gdzie stragany uginają się od lokalnych, świeżych produktów.
Nie będzie się nudził w Gdyni także ten, kto lubi wypoczynek w ruchu. Wyśmienite warunki do uprawiania ulubionej dyscypliny znajdą tu żeglarze – na nich czeka nowoczesna marina, biegacze, cykliści, nordic walkerzy, amatorzy pływania, jazdy konnej czy nurkowania. Nie powinni narzekać też Ci, którzy chcą oglądać zmagania zawodowców na żywo. Miasto posiada nowoczesną bazę obiektów sportowych – Gdyńskie Forum Sportu, z której korzystają m.in. ekstraklasowe drużyny rugby, koszykówki, piłki ręcznej oraz gdyńskie zespoły futbolowe Arka Gdynia i Bałtyk Gdynia.

Kwatery szczawnica, Karpacz noclegi tanio, pensjonaty Krynica, Gdańsk kwatery, Baligród domki letniskowe

Możliwość komentowania jest wyłączona.