I Międzynarodowy Konkurs Kwartetów Smyczkowych im. K.Szymanowskiego

Od kilku lat Towarzystwo Muzyczne im. Karola Szymanowskiego dąży do stworzenia w Katowicach Centrum Międzynarodowych Konkursów Muzycznych im. Karola Szymanowskiego. Ząb noclegi zaprasza.

Chcemy, by rozgrywały się tu konkursy  w 5 dyscyplinach artystycznych: kompozycja, kwartety smyczkowe, śpiew, skrzypce, fortepian. Nasze działania wspiera Akademia Muzyczna, której Karol Szymanowski – największy polski kompozytor pierwszej połowy XX wieku – jest patronem.

Po sukcesie Konkursu Kompozytorskiego – Katowice 2012 (176 uczestników z 36 krajów) przed nami historyczna chwila: pierwsza edycja Międzynarodowego Konkursu Kwartetów Smyczkowych. To następny krok w kierunku realizacji naszego celu.

Kwartety smyczkowe są bardzo wymagającą i rzadką dyscypliną wśród specjalności  konkursów muzycznych.
Cieszę się bardzo, że młodzi muzycy z Europy sprostali trudnym wymaganiom repertuarowym  konkursu  i  przyjadą do Katowic, by wziąć udział w szlachetnej rywalizacji.

W Konkursie weźmie udział 8 zespołów z Polski, Czech i Wlk.Brytanii.Konkurs zainauguruje koncert w wykonaniu Apollon Musagete Quartett w dniu 24 września 2014 o godz.19.00 w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Koncert laureatów odbędzie się 28 września 2014 o godz,19.00 – ufundowane przez siebie nagrody będą wręczać:

– Piotr Uszok – Prezydent Miasta Katowice
– Piotr Wojaczek – Prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej


Możliwość komentowania jest wyłączona.