Jastrzębia Góra

kwatery

wymarzone

urlop

wczasowisko

turystycznie

Jastrzębia Góra– jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc turystycznych polskiego wybrzeża. Urok Jastrzębiej Góry, będącej najdalej na północ wysuniętą częścią Polski, przyciąga co roku tysiące turystów. Wart uwagi jest wyjątkowo malowniczy, wysoki klif, stale rzeźbiony przez morskie fale. Jastrzębia Góra stanowi doskonałą bazę wypadową do pobliskich miejscowości takich jak: Rozewie, Karwia, Władysławowo i słynące z ciszy i spokoju Dębki.

Na plaży w Jastrzębiej Górzy wydzielone są trzy letnie kąpieliska nadmorskie. Uwagę turystów, prócz możliwości plażowania i kąpieli, przyciąga malowniczy, wysoki nadmorski klif.

We wschodniej części Jastrzębiej Góry, na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, znajduje się utworzona przez naturę atrakcja – głęboki wąwóz erozyjny o długości 350m, nazwany Lisim Jarem. Zbocza wąwozu porastają stare buki a u jego wejścia stoi obelisk z kulą i rzeźbą orła.

Jastrzębia Góra jest piękna o każdej porze roku – a namorskie, bogate w jod i olejki eteryczne powietrze najlepiej inhaluje drogi oddechowe właśnie wczasną wiosną lub późną jesienią. Dlatego warto odwiedzić Jastrzębią Górę również poza sezonem – szczególnie że coraz więcej pensjonatów i hoteli w Jastrzębiej Górze działa całorocznie.

Jastrzębia Góra administracyjnie stanowi północną część Władysławowa. Jednak dla wielbicieli odpoczynku nad Morzem Bałtyckim, Jastrzębia Góra jest znaną, świetnie przygotowaną i gościnną nadmorską miejscowością turystyczną, o bogatej bazie noclegowej i gastronomicznej. Szczególnie w sezonie letnim w Jastrzębiej Górze wiele się dzieje – organizowane są imprezy, przygotowywane atrakcje turystyczne i rozmaite ciekawe miejsca, zapewniające zarówno rozrywkę jak i odpoczynek.

tanie noclegi zakopane 20 zł, olsztynek noclegi domki, Bieszczady domki nad Solina , Tylicz noclegi, Rabka-zdrój agroturystyka

Możliwość komentowania jest wyłączona.