Odkrywamy Uroki Kazimierza Dolnego

Kazimierz Dolny – miasto w woj. lubelskim, nad Wisłą, w Małopolskim Przełomie Wisły, w zachodniej części Płaskowyżu Nałęczowskiego.

Jest siedzibą władz miejsko-wiejskiej gminy Kazimierz Dolny. Część trójkąta turystycznego: Puławy – Kazimierz Dolny – Nałęczów. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do starego woj. lubelskiego.

Odkrywamy Uroki Kazimierza Dolnego

Kazimierz Dolny, zaliczony do najwyższej klasy zabytków i uznany za Pomnik Historii od 1994 roku, oferuje niezliczone atrakcje, zarówno architektoniczne, jak i krajobrazowe.

1. Rynek: Sercem Artystycznego Miasta

Centralnym punktem Kazimierza Dolnego jest jego rynek. To tutaj spotykają się artyści różnych dziedzin. Dominującym elementem placu jest kościół farny, a jego urok podkreślają zabytkowe kamienice Przybyłów z bogato zdobionymi fasadami. Rynek to również miejsce pełne urokliwych kawiarenek i domów podcieniowych.

2. Kamienice Przybyłów: Perły Architektury

Przy Rynku znajdują się słynne Kamienice Przybyłów, które zachwycają swoimi zdobionymi fasadami. Są to unikalne przykłady miejskiej architektury, które stanowią symbol Kazimierza Dolnego.

3. Ruiny Zamku: Gotyckie Relikty Przeszłości

Wznoszące się za kościołem farnym ruiny zamku są świadectwem bogatej historii miasta. Obok zamku można również odwiedzić starą basztę, oferującą wspaniałe widoki na okolicę.

4. Baszta: Duma Kazimierza

Baszta w Kazimierzu Dolnym, starsza niż sam zamek, kiedyś pełniła funkcję latarni rzecznej. Dziś udostępniona dla zwiedzających, zapewnia niesamowite panoramy miasta, szczególnie w godzinach wieczornych.

5. Wzgórze Trzech Krzyży: Widokowe Panoramy

Nad miastem góruje wzgórze Trzech Krzyży, z którego roztacza się malownicza panorama Kazimierza. To idealne miejsce na chwilę refleksji i podziwiania uroków miasta.

6. Bulwar Nadwiślański: Romantyczny Spacer nad Wisłą

Bulwar Nadwiślański to doskonałe miejsce na spokojny spacer. Wzdłuż Wisły rozciąga się malowniczy krajobraz, a zachody słońca oglądane stąd należą do niezapomnianych. Bulwar tętni życiem artystycznym – można tu spotkać ulicznych artystów i malarzy.

Kazimierz Dolny noclegi

Noclegi Kazimierz Dolny nad Wisłą, znane ze swoich artystycznych tradycji i pięknych krajobrazów, oferuje szeroki wybór noclegów dla każdego turysty. Noclegi w centrum miasta, blisko rynku, to doskonała opcja dla tych, którzy pragną poczuć historyczną atmosferę i być blisko głównych atrakcji. Obiekty położone w pobliżu rzeki Wisły oferują nie tylko komfortowy wypoczynek, ale także niesamowite widoki i bliskość do wodnych rozrywek. Dla miłośników natury, noclegi blisko kazimierskich wąwozów to idealne miejsce na wycieczki i spacery w otoczeniu malowniczych krajobrazów. Wiele pensjonatów i ośrodków wczasowych w Kazimierzu Dolnym oferuje wyżywienie, w tym śniadania, co jest wygodnym rozwiązaniem dla gości. Dodatkowo, hotele z basenem i spa to świetna opcja dla tych, którzy szukają relaksu i odprężenia podczas pobytu w tym urokliwym mieście.

Noclegi oferują:

  • pokoje 1- 2 -osobowe 
  • telewizor, 
  • radio, 
  • czajnik,
  • elektryczny,
  • duży taras na dachu budynku
  • Dostęp do lodówki, naczyń i sztućców
  • Bezpieczny parking. 

Kazimierz Dolny noclegi w centrum znajdują się w cichym, spokojnym malowniczym miejscu, w pobliżu centrum miasta. Oferuje pokoje wyposażone są w TV, radio, czajnik, naczynia, szkło i sztućce. 

Noclegi w Kazimierz Dolny w cichej, spokojnej okolicy, wśród malowniczych wąwozów i pól. Oferujemy pokoje 2-3 osobowe, wyposażone w łazienki.

Obiekty położone w urokliwej i słonecznej dolinie w otoczeniu zielonych wzgórz, porozcinanych wąwozami pełnymi tajemnic. Usytuowany jest w niewielkiej odległości od Rynku a jednocześnie w cichej okolicy z dala od zgiełku i hałasu.

Gospodarze,  proponują możliwość skorzystania z sauny, jacuzzi oraz masażu klasycznego. Służymy pomocą przy organizowaniu zwiedzania bliższych i dalszych zakątków Kazimierza. W tym celu udostępniają rowery, trasy turystyczne oraz informatory turystyczne. Latem w zaciszu naszej posesji można odpoczywać i opalać się na przygotowanych dla Państwa leżakach ogrodowych.

W mieście znajdziemy  Kazimierz Dolny apartamenty oraz Kazimierz Dolny pokoje gościnne, pensjonaty, hotele oraz Kazimierz Dolny domki gdzie możecie odpoczywać, pracować, tworzyć i cieszyć się każdą chwilą spędzoną w tym urokliwym miejscu.

Usługi przewodnickie (Nałęczów, Kazimierz, Puławy, Lublin , Zamość i Kozłówka)


Możliwość komentowania jest wyłączona.