Mikołajki

Mazury  kraina historyczno-etnograficzna w Polsce północno-wschodniej.   Określenie tych terenów przez Niemców Masurenland ( Mazury) pojawiło się dopiero w XIX w. i miało na celu sztuczne wydzielenie protestanckich Mazurów jako odrębnej narodowości.
Od zachodu graniczą z Pojezierzem Iławskim, od północy z Niziną Staropruską, a od wschodu z Pojezierzem Litewskim. Do głównych miast regionu należą: Ełk, Giżycko, Gołdap, Iława, Kętrzyn, Mikołajki, Morąg, Mrągowo, Nidzica, Olecko, Ostróda, Pisz, Ruciane-Nida, Szczytno i Węgorzewo. Mazury Posiadają najwyższy szczyt – Wzgórza Szeskie (309 m n.p.m.) .

W pobliżu Mikołajek roztacza się Mazurski Park Krajobrazowy chroniący obfitość lasów, torfowisk, jezior i wód płynących. Noclegi w Mikołajkach oferują piękne zatoczki, przystań, kąpieliska oraz wiele imprez i ciekawych wydarzeń.

Mikołajki to niewielkie, aczkolwiek z pewnością znane wszystkim miasto położone w północno – wschodniej części naszego kraju, w województwie warmińsko – mazurskim. Znajduje się nad Jeziorem Mikołajskim, należącym do obszaru tzw. Krainy Wielkich J
W miejscowości Mikołajki jeziora zlokalizowana była staropruska osada. Pierwsza wzmianka o mieście pochodzi z I połowy XV wieku.  Prawa miejskie uzyskało w 1726 roku, a nazwa wywodzi się od kościoła św. Mikołaja.
Do najważniejszych zabytków Mikołajek zdecydowanie można zaliczyć:  Zbudowany w 1840 roku klasycystyczny kościół ewangelicki p.w. Świętej Trójcy wraz z wieżą z 1880 roku, Neogotycki kościół katolicki Matki Boskiej Różańcowej z 1910 roku ,Zabytkowa zabudowa miejska z przełomu XIX/XX wieku.

11-730 Mikołajki

Wśród mazurskich jezior i lasów jest taka chata… CHATA SKRZATA

Odpoczynek o jakim marzycie to nasza specjalność. Chcemy, abyście u nas czuli się jak u siebie i spędzili niezapomniany czas…
Na początek możemy zaproponować wygodne łóżko w miłej, naprawdę niepowtarzalnej stylizacji i niezwykły teren położony na poboczu wioski Zełwągi, na skraju Piskiego Parku Krajobrazowego, nieopodal szlaku Wielkich Jezior Mazurskich…
• Od sezonu dysponujemy salą z TV o szerokim zakresie programów, możliwością gry w bilard i totalnym relaksem na masażu pod dłońmi Skrzaciej pani przy użyciu kosmetyków domowej produkcji.
• Na miejscu zaproponujemy kilka oryginalnych ale praktycznych pamiątek domowego wyrobu.

Mikołajki noclegi w sercu tej cudownej krainy, na skraju Puszczy Piskiej blisko od jeziora Mikołajskiego oraz Jez. Tałty zaletą noclegi w Mikołajkach  jest cisza, spokój oraz czyste powietrze oraz malowniczy krajobraz krainy tysiaca jezior.

Mikołajki noclegi na jeziorem oferuje wile  miejsc noclegowych w  komfortowych pensjonatach, apartamentach, domkach .

Zaprasza grupy; organizujemy konferencje, szkolenia, imprezy integracyjne, wesela, komunie oraz inne uroczystości rodzinne.

MAMY MOŻLIWOŚĆ PRZYJĘCIA KILKUNASTO OSOBOWEJ GRUPY NA CIEKAWY WYJAZD SZKOLENIOWO – INTEGRACYJNY

• Istnieje możliwość organizacji imprez okolicznościowych: urodziny, imieniny, komunie, chrzciny, zaręczyny, rocznice i na każdą inną okazję, nawet na 40 osób…
• Na miejscu można przede wszystkim leniwie i w spokoju odpocząć w kontakcie z naturą, zarówno w słońcu jak i w cieniu.
• Wieczorami proponujemy ogniowanie mięsiwa pod gwiazdami lub pod strzechą w czasie deszczu. 
• Spacery ze skrzatem w pobliskie dzikie tereny przeplecione śmiechem do łez… 
Czekamy również na Wasze zgłoszenia i propozycje jak chcielibyście spędzić u nas niezapomniany czas…

Możliwość komentowania jest wyłączona.