Na helskim wybrzeżu

podróż

wycieczka

wakacje

lato

zima

Hel noclegi – miasto i gmina, malowniczo położone na końcu słynnego Półwyspu Helskiego
To jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznej Polski. Co roku ciągną tutaj tysiące wczasowiczów, ale dzięki regularnym połączeniom tramwaju wodnego z Trójmiastem, łatwo i szybko (60-70 min) można ominąć tworzące się czasem korki. Hel jest także mekką rowerzystów, którzy chętnie testują wygodną ścieżkę rowerową prowadzącą z Helu do Władysławowa.
Rozkład kursów tramwajów wodnych (Gdynia – Jastarnia – Hel)

Z racji wielu atrakcji (dla każdego coś ciekawego), malowniczych krajobrazów oraz wygodnej, rozbudowanej bazy turystycznej – warto tutaj zaplanować dłuższy pobyt. To pozwoli na pełen komfort wypoczynku i podziwiania uroków tego wyjątkowego miejsca.

Nurkowanie – atrakcja dostępna nielicznym, ale bardzo pobudzająca wyobraźnię. Wzorem innych miejsc na świecie miasto Hel postarało się o specjalną jednostkę, którą zatopiono na głębokości ok. 20 metrów. Ten los – lepszy niz pocięcie na żyletki – spotkał blisko 50 letni kuter łącznikowy BRYZA z 9 Flotylli Obrony Wybrzeża. Helska turystyka wrakowa wzbogaciła się tym samym o bardziej współczesny, specjalnie przystosowany do zwiedzania obiekt, mający prawie 29 metrów długości i ponad 6 metrów szerokości.

Plaże helskie – słyną z drobniutkiego, czystego piasku, który aż prosi by się na nim położyć.

Dodatkową rekomendacją niech będzie obecność prezydenckiego ośrodka wypoczynkowego. Brzegiem półwyspu spacerował Prezydent Polski, Prezydent USA – możesz i Ty. Długość linii brzegowej sprawia, że jeśli się chce – nie będzie kłopotu ze znalezieniem wolnego miejsca.

Spływ kajakowy nad morzem – a dokładniej pływanie kajakiem po morzu – to propozycja firmy Kajaki STG. Wody Zatoki Gdańskiej oraz Bałtyku są wdzięcznym akwenem dla uprawiania kajakarstwa. Oczywiście największą frajdę mamy z wpływania spiętzroną falę. Płynięcie pośród spienionej wody, ślizganie się po fali – to super zabawa –  Oczywiście gdy pływamy w jedynkach z założonymi fartuchami. Pofalowane morze jest idealnym miejscem do szlifowania umiejętności kajakarskich. Z kajaka można też obejrzeć ląd z innej perspektywy, wpłynąc do nieznanej, niedostępnej zatoczki… Na morzu można ćwiczyć eskimoski, szybkie zwroty, podpórki i manewry kajakiem.


Możliwość komentowania jest wyłączona.