Ośrodek Wypoczynkowy WODNIK to kompleks 40 drewnianych domków, położonych w lesie, w sercu Puszczy Piskiej, nad malowniczym jeziorem Nidzkim a jednocześnie w niewielkiej odległości od centrum miasta. Na terenie ośrodka znajdują się:
– plac zabaw,
– boisko do siatkówki,
– bar – tawerna
Do dyspozycji :
Grill, Miejsce na ognisko, Wypożyczalnia sprzętu rekreacyjnego, Wypożyczalnia sprzętu wodnego, Prywatna plaża / pomost, Udogodnienia – Spa / wellness (Sauna)
Na terenie obiektu:
Stołówka, Bar / Restauracja, (Bar, Restauracja) Sport i rekreacja (Boisko do gry)
Internet:
Internet (wifi)
Mazury zawsze gęsto zalesione były idealnym miejscem do produkcji smoły drzewnej zwanej również dziegciem. Umiejętność jego produkcji była pilnie strzeżona a smoła była ważnym produktem eksportowym. Niegdyś smoła nazywana była “maź” a przedrostek maz- znaczył smolić. Mazur był inaczej smolarzem a od nich wzięła nazwę ta piękna kraina.
Mazury często nazywane są Krainą Tysiąca Jezior. Ale faktycznie jezior jest aż 2600 !!!. Największe to Śniardwy a najdłuższy jest Jeziorak. Leżący na południe od Giżycka – Niegocin jest trzecim co wielkości. Mazurskie jeziora w dużej części powstały około 10 tysięcy lat temu, podczas ostatniego zlodowacenia bałtyckiego. Gdy lądolód cofał się, pod nim płynęły rzeki i wypłukały rynny a z nich powstały mazurskie cuda natury. Większość z nas wie, że to obszar wyjątkowy w skali Europy i dlatego jest tak chętnie odwiedzany.
Walory turystyczne Mazur to przede wszystkim pagórkowate ukształtowanie terenu, ponad 1000 jezior, dziewicza przyroda, setki zabytków, gospodarstwa agroturystyczne, niski poziom uprzemysłowienia.
- Jedną z największych atrakcji turystycznych są Pola Grunwaldzkie, na których w 1410 roku wojska polsko-litewskie pokonały Krzyżaków.
- Sieć kanałów wodnych łączących liczne jeziora jest atrakcją dla żeglarzy i wodniaków. Przez Mazury przebiega Kanał Elbląski, który z zespołem 5 naziemnych pochylni stanowi osobliwość na skalę europejską.
- Północne krańce Mazur należą do najrzadziej odwiedzanych zakątków kraju. Właśnie tu, wśród uroczych pagórków i łąk, za wsią Stańczyki, znajdują się potężne wiadukty nieczynnej linii kolejowej Gołdap – Żytkiejmy (31 km). Mosty w Stańczykach są najwyższymi na linii i jednymi z najwyższych w Polsce. Długość – 200 m i wysokość 36 m. Architektura charakteryzuje się doskonałymi proporcjami a filary ozdobione są elementami wzorowanymi na rzymskich akweduktach w Pont du Gard, stąd mosty często nazywane są – „Akwedukty Puszczy Rominckiej”.
- Giżycko – bardzo ciekawe miasto z zamkiem krzyżackim, zabytkowymi budowlami oraz mostem obrotowym unikalnym w Europie.
- Ełk – w mieście warto zobaczyć zabytkowe budowle, wieżę ciśnień oraz przejechać się Ełcką Koleją Wąskotorową.
- Na terenie Mazur znajdują się także liczne zamki, pałace, dworki oraz kościoły.