Poronin rozwinięta baza noclegowa

Poronin to duża podhalańska miejscowość położona u stóp dwóch pasm górskich. To bardzo szeroko rozwinięta baza noclegowa, która zaprasza rzesze turystów przez 365 dni w roku. Przebywając w Poroninie warto odwiedzić położony w centrum wsi miejscowy kościół parafialny.  Projektował go znakomity krakowski architekt Franciszek Mączyński. Twórcą głównego ołtarza był Mieczysław Stobierski, zaś kolorową polichronię wykonał Stanisław Jakubczyk. Noclegi w Poroninie to sposób na wypoczynek w górach w niezbyt wysokiej cenie na turystów odwiedzających Poronin i okolice czekają liczne szlaki spacerowe. Na miłośników dwóch kółek czekają dobrze przygotowane górskie trasy rowerowe.  Izba regionalna działająca w Poroninie chętnie pomaga w organizowaniu wycieczek, imprez integracyjnych. Goście zapoznają się z instrumentami muzycznymi, strojami i dawnym pasterskim sprzętem a także miejscową architekturą oraz poznają miejscowych bohaterów.W zimie czeka na turystów 20 wyciągów narciarskich.. Natomiast na wprawionych narciarzy i snowboardzistów czekają nartostradyna Giewoncie, Gubałówce i innych Tatrzańskich stokach. Rozciąga sie sta wspaniałe widoki panoramy Tatr Polskich i Słowackich. Gmina oferuje ponad 10 tys miejsc noclegowych.

Noclegi w Poroninie posiada kwatery 2,3 i 4-osobowe w większości z balkonami. Plusem obiektu są stylowo urządzone pokoje, którym charakter nadają drewniane meble. Komfort zapewniają łazienki znajdujące się w pokojach, zapewnia miłą atmosferę i spokojny wypoczynek.
Do Państwa dyspozycji znajduje się ogólnodostępny aneks kuchenny wyposażony w płytę grzewczą, kuchenkę mikrofalową, lodówkę, czajnik i niezbędne naczynia. Atutem naszego obiektu jest bliskie sąsiedztwo regionalnej karczmy, pizzeri, różnego rodzaju sklepów. Miejsce do grillowania oraz bezpłatny parking.
W obiekcie obowiązuje całkowity zakaz palenia papierosów.

Poronin  położony jest niespełna 7 km od Zakopanego. Herbem miejscowości jest siedzący na kłodzie drewna niedźwiedź. Symbol Poronina jest uhonorowany w imprezie Dzień Misia, Miodu i Bartników – impreza organizowana zawsze w sierpniu przez Gminny Ośrodek Kultury w Poroninie.

Noclegi Poronin to miejscowość lubiana przez turystów, a zatem wśród nich popularna i często odwiedzana. Jest atrakcyjnym miejscem na wakacje oraz ferje zimowe ze względu na liczne wyciągi narciarskie. Ponadto, Poronin oferuje wiele możliwości zakwaterowania.


Możliwość komentowania jest wyłączona.