Miasto Puck noclegi, na Kaszubach północnych zwanych Nordą pełni funkcję centrum regionu. Atrakcyjne położenie na skraju klifu Kępy Puckiej, spokojny, czysty i ciepły akwen Zatoki Puckiej z bezpiecznymi głębokościami, oddzielony od pełnego morza 35-cio kilometrowym odcinkiem Półwyspu Helskiego, walory klimatyczne, doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych, to obiektywne zalety Pucka.
Miasto rozwija się i pięknieje. Puck to centrum nowoczesnej infrastruktury sportowej. Powstają profesjonalne boiska sportowe, place zabaw, parki, zieleńce. W 2009 r. nastąpiło uroczyste otwarcie oraz przekazanie do użytku boiska ORLIK. Odwiedzający nas turyści wracają do nas wielokrotnie.
Puck zachowuje kaszubski koloryt ale jednocześnie otwiera się na nowe potrzeby turystyki nadmorskiej. Bliskie sąsiedztwo wybrzeża pozwala na korzystanie z pełnomorskich atrakcji Bałtyku, bez uciążliwości turystycznego zgiełku. Kompleks obiektów sportowych nad brzegiem Zatoki daje wspaniałe możliwości treningowe i rekreacyjne. Obiekty portu jachtowego spełniają standardy światowe. Boiska do gier zespołowych umożliwiają rekreację i trening wspomagający.
Marina z portem jachtowym, molo, plaża z boiskami, ośrodek szkoleń żeglarskich, port rybacki – sprawiają, iż każdy odnajdzie tutaj to, czego poszukiwał. Turysta, który raz przyjechał do Pucka, będzie wracał tu stale.
Historia Ziemi Puckiej sięga pradziejów, ale niezwykłe okoliczności dotyczą podwodnego stanowiska archeologicznego. W zakolu Zatoki Puckiej na ponad 12 ha znajdują się relikty wczesnosłowiańskiego portu z VII-XIV w. z umocnieniami nabrzeży, pozostałościami pomostów, wrakami łodzi klepkowych, drążonym czółnem i licznymi fragmentami ceramiki.
Jest to najrozleglejsze i najlepiej zachowane znalezisko potwierdzające tradycje portowe i umiejętności szkutnicze Słowian. Tutaj w Pucku Zygmunt August w 1567 r. ustanowił bazę floty kaperskiej, Wazowie stąd wyruszali po koronę szwedzką. Wydarzenia 10 lutego 1920 wiążą Puck z powrotem Polski nad Bałtyk, wtedy to gen. J. Haller dokonał Zaślubin Polski z Morzem.
Miasto stało się portem wojennym, siedzibą Marynarki Wojennej RP i bazą Morskiego Dywizjonu Lotniczego. O tych i wielu interesujących wątkach historycznych informacji warto szukać w miejscowym Muzeum Ziemi Puckiej.
Obecnie Puck to blisko 12-tysięczne miasto spełniające funkcje administracyjne, lokalne centrum ratownictwa, bezpieczeństwa medycznego, przeciwpożarowego oraz porządku publicznego.
Puck jest stolicą najbardziej morskiego powiatu liczącego ponad 70-tysięcy mieszkańców, regionalnym ośrodkiem oświatowym w zakresie szkolnictwa ponadgimnazjalnego i socjalnego, lokalnym centrum kulturalnym, sportowo-rekreacyjnym.