Puck zaprasza

agroturystyka

atrakcje

podróże

turystyka

wczasy

Miasto Puck noclegi, na Kaszubach północnych zwanych Nordą pełni funkcję centrum regionu. Atrakcyjne położenie na skraju klifu Kępy Puckiej, spokojny, czysty i ciepły akwen Zatoki Puckiej z bezpiecznymi głębokościami, oddzielony od pełnego morza 35-cio kilometrowym odcinkiem Półwyspu Helskiego, walory klimatyczne, doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych, to obiektywne zalety Pucka.
Miasto rozwija się i pięknieje. Puck to centrum nowoczesnej infrastruktury sportowej. Powstają profesjonalne boiska sportowe, place zabaw, parki, zieleńce. W 2009 r. nastąpiło uroczyste otwarcie oraz przekazanie do użytku boiska ORLIK. Odwiedzający nas tu­ryści wracają do nas wielokrotnie.

Puck zachowuje kaszubski koloryt ale jednocześnie otwiera się na nowe potrzeby turystyki nadmorskiej. Bliskie sąsiedztwo wybrzeża pozwala na korzystanie z pełnomorskich atrakcji Bałtyku, bez uciążliwości turystycznego zgiełku. Kompleks obiektów sportowych nad brzegiem Zatoki daje wspaniałe możliwości treningowe i rekreacyjne. Obiekty portu jachtowego spełniają standardy światowe. Boiska do gier zespołowych umożliwiają rekreację i trening wspomagający.

Marina z portem jachtowym, molo, plaża z boiskami, ośrodek szkoleń żeglarskich, port rybacki – sprawiają, iż każdy odnajdzie tutaj to, czego poszukiwał. Turysta, który raz przyjechał do Pucka, będzie wracał tu stale.

Historia Ziemi Puckiej sięga pradziejów, ale niezwykłe okoliczności dotyczą podwodnego stanowiska archeologicznego. W zakolu Zatoki Puckiej na ponad 12 ha znajdują się relikty wczesnosłowiańskiego portu z VII-XIV w. z umocnieniami nabrzeży, pozostałościami pomostów, wrakami łodzi klepkowych, drążonym czółnem i licznymi fragmentami ceramiki.

Jest to najrozleglejsze i najlepiej zachowane znalezisko potwierdzające tradycje portowe i umiejętności szkutnicze Słowian. Tutaj w Pucku Zygmunt August w 1567 r. ustanowił bazę floty kaperskiej, Wazowie stąd wyruszali po koronę szwedzką. Wydarzenia 10 lutego 1920 wiążą Puck z powrotem Polski nad Bałtyk, wtedy to gen. J. Haller dokonał Zaślubin Polski z Morzem.

Miasto stało się portem wojennym, siedzibą Marynarki Wojennej RP i bazą Morskiego Dywizjonu Lotniczego. O tych i wielu interesujących wątkach historycznych informacji warto szukać w miejscowym Muzeum Ziemi Puckiej.

Obecnie Puck to blisko 12-tysięczne miasto spełniające funkcje administracyjne, lokalne centrum ratownictwa, bezpieczeństwa medycznego, przeciwpożarowego oraz porządku publicznego.

Puck jest stolicą najbardziej morskiego powiatu liczącego ponad 70-tysięcy mieszkańców, regionalnym ośrodkiem oświatowym w zakresie szkolnictwa ponadgimnazjalnego i socjalnego, lokalnym centrum kulturalnym, sportowo-rekreacyjnym.

kwatery Kołobrzeg, jabonka noclegi z wyżywieniem, Węgorzewo tanie noclegi, pensjonaty zakopane, muszyna noclegi w centrum

Możliwość komentowania jest wyłączona.