Sarbinowo

Sarbinowo to mała miejscowość, o charakterze typowo letniskowym. Jej położenie w pasie nadmorskim, nieopodal kurortów Mielno i Ustronie Morskie zapewnia wiele atrakcji w pobliżu. Teraźniejsze Sarbinowo leży blisko brzegu morza, jednak nie od zawsze tak było. Dawniej, wczasowisko leżało około 1,5 km od brzegu, lecz morze podmywało brzeg i żeby chronić Sarbinowo na początku XX wieku zbudowano mur długi na kilometr. Do naszych czasów ocalał górujący nad wioską – neogotycki kościół z 1856 roku. Kościół w Sarbinowie może się poszczycić pięknymi witrażami. Z oryginalnego wyposażenia kościoła zachowały się neogotycka chrzcielnica i znajdujące się na wieży trzy dzwony, odlane w latach 30-tych XX wieku.

Miłośnicy kąpieli słonecznych znajdą w Sarbinowie czyste, strzeżone plaże. Przy plaży znajduję się kamienno-betonowy mur oporowy chroniący wybrzeże przed silnymi falami Bałtyku. Na tej kamiennej zaporze wybudowano deptak oddzielający plaże od miejscowości.

Promenada w Sarbinowie jest niezwykle wyjątkowa, a to przez to, że zarówno sama konstrukcja, jak i mieszczące się na niej kawiarenki, smażalnie i sklepy znaleźć można dosłownie noclegi blisko morza bałtyckiego. Jest tak dlatego, że wiele lat temu Sarbinowo leżało bardzo blisko morza, które coraz bardziej przemieszczało się w ląd.

Noclegi Sarbinowo ma bogato rozwiniętą bazę noclegową, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Noclegi w Sarbinowie oferują wiele: kwater, pokoi gościnnych, willi, apartamentów, pensjonatów, domków do wynajęcia, ośrodków wczasowych.

Co warto zobaczyć będąc w Sarbinowie:
*Promenada Nadmorska
*Ogrody tematyczne Hortulus
*Latarnia Morska
*Poniemieckie bunkry
*Chata rybacka
*Pomnik Morsa
*Rejs statkiem Mila
*CZACHA Espace room
*Park linowy Tukan


Możliwość komentowania jest wyłączona.