SKŁODOWO-Węgorzewo

Przystań Skłodowo od wielu lat stanowi bazę turystyczną i schronienie dla  żeglarzy, wędkarzy, motorowodniaków i innych osób uprawiających szeroko rozumianą turystykę wodną. 

Unikatowy charakter półwyspu, wokół którego roztacza się z jednej strony Jezioro Mamry, z drugiej Kirsajty i Dargin, las, piękno otaczającej natury i cisza, której coraz częściej brakuje w dzisiejszych czasach, stanowią odpowiednie miejsce do wypoczynku dla osób ceniących spokój i bezpieczny wypoczynek w kontakcie z naturą.

W Węgorzewie i najbliższej okolicy zobaczymy zabytki architektury tj późnogotycki kościół Św. Piotra i Pawła, zamek pokrzyżacki z XIV wieku , XVI-wieczny pałac Lehndorffów w Sztynorcie Dużym oraz najstarszy w okolicy, XV-wieczny gotycki kościół we wsi Węgielsztyn. W jego wnętrzu zachowały się XVII i XVIII-wieczne elementy wystroju.

Turystów przyciągają tu również bunkry polowej kwatery Naczelnego Dowództwa Wehrmachtu „Anna” w Mamerkach, budowle hydrotechniczne związane z nieukończonym Kanałem Mazurskim, który miał łączyć jeziora mazurskie z Bałtykiem oraz Muzeum Kultury Ludowej z Parkiem Etnografiznym nad Węgorapą czyli Skansen w Węgorzewie.

 Znajdujące się tu:

pensjonat, parking, tawerna, sanitariaty, miejsce na ognisko, pole namiotowe stanowią idealne miejsce zapewniające komfort wypoczynku nie tylko żeglarzom.

Osłonięta od wiatru i fali przystań z całoroczną bazą Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i masztem wczesnego ostrzegania pogodowego stanowi bezpieczne schronienie dla wszystkich jednostek pływających i ich załóg. 

Na terenie przystani znajduje się pensjonat, który zapewnia noclegi łącznie dla 12 osób. Dysponujemy 4 pokojami z pełnym węzłem sanitarnym, TV i wyjściem na taras widokowy.

Zapewniony wysoki standard pobytu. 

W pensjonacie znajduje się bar, gdzie można miło spędzić czas w żeglarskiej atmosferze oraz spożyć posiłki przyrządzane domowym sposobem. 

Istnieje również możliwość skorzystania z pola kempingowego lub rozbicia się własnym namiotem. 

Do dyspozycji gości są sanitariaty z WC, prysznicami, umywalkami z ciepła wodą, punktem mycia naczyń oraz możliwością poboru wody.


Nowy, pensjonat zaprasza na wakacje i wypoczynek do Skłodowa. Oferuje Gościom:

  • pokoje w nowo wyremontowanym budynku.
  • Poddasze: 2 pokoje 2-osobowe (wspólna łazienka)
  • I piętro: 1 pokój 2-osobowe z łazienką,
  • 1 pokój 4-osobowy z łazienką + taras widokowy
  • Parter: 1 pokój 2-osobowe z łazienką + taras widokowy (podjazd dla osób niepełnosprawnych)
  • Dostępny dla wszystkich: Aneks kuchenny + sala TV. Parking. 

Mikołajki położone nie daleko Węgorzewa znajduja sie są nad Jeziorem Mikołajskim i Jeziorem Tałty. Jezioro ma charakter wytopiskowy – wytopiły się zagrzebane w rynnie lodowcowej bryły lodu, a to, co było nad lodem, zapadło się. Ma tam swoją lokalizację słynna w Polsce „Wioska Żeglarska”. Wodniacy miło spędzają czas na wodzie oraz w tawernach, często śpiewając szanty. Z Mikołajek można popłynąć w kierunku Rynu, na Jezioro Śniardwy, do Rucianego-Nidy, do Giżycka i Węgorzewa. Warto pamiętać również o Mazurskim Parku Krajobrazowym i jego dwóch atrakcjach: Puszczy Piskiej oraz rzece Krutyni. Atrakcyjny jest też wypad na Wierzbę i do Popielna, gdzie można zobaczyć koniki polskie (tarpany). Mikołajki przyciągają również swoim wyglądem, a goście z Niemiec

Giżycko to letnia stolica Warmii i Mazur, nazywana polską stolicą żeglarstwa, miasto otacza 7 jezior, z których największe to Niegocin i Kisajno. Mniejsze okoliczne zbiorniki to Tajty, Tracz, Wojsak, Duża i Mała Popówka. P


Możliwość komentowania jest wyłączona.