Turystyka i uzdrowisko Sopot

ukrystyny

umajerczyka

uwladka 

halina

kominek

zaryska

rzadkosz

majerczyk

budz

mrugala

Sopot noclegi jest nadmorską miejscowością turystyczną o statusie uzdrowiska, tworzącą wspólnie z pobliskim Gdańskiem i Gdynią ponad milionową aglomerację trójmiejską. Od strony lądu Sopot osłaniają zalesione wzgórza morenowe, od strony morza osłaniający Zatokę Gdańską Półwysep Helski, dzięki czemu wody sopockich plaż są cieplejsze niż w innych miejscach nad Bałtykiem. Niepowtarzalny charakter nadają miastu secesyjne kamieniczki i wille otoczone drzewami, zabytkowe parki oraz piękne, zadbane ogrody. Zieleń stanowi ponad 60% terenu miasta. Jest to również miejsce do obserwacji rozgrywających się Mistrzostw świata w żeglarstwie, Pucharu Bałtyku w Windsurfingu czy Triathlonu Sopockiego. Od października do marca na Placu Zdrojowym u nasady mola czynne jest lodowisko Monciak, czyli prowadząca do mola ulica Bohaterów Monte Cassino, to najsłynniejszy w kraju deptak, przy którym mieszczą się liczne puby i galerie, a latem prezentują się uliczne teatry wędrowne i muzycy oraz liczne wystawy. Sopockie molo jest miejscem gdzie życie i imprezy odbywają się przez całe lato.

Urzekająca sceneria miasta oparta o walory naturalnego krajobrazu oraz atrakcyjne obiekty rekreacyjno-wypoczynkowe i liczne imprezy kulturalno-rozrywkowe w połączeniu z dostępnością komunikacyjną powodują, że każdego roku odwiedza Sopot ponad dwa miliony turystów i wczasowiczów. Czyste, piaszczyste plaże rozciągają się na przestrzeni 4,5 km całego sopockiego brzegu, wzdłuż którego porozstawiane są zjeżdżalnie wodne, wypożyczalnie sprzętu wodno-plażowego, prysznice, a także urokliwe małe puby i kawiarenki. Sopot od kilku lat uznawany jest za najlepiej zorganizowane i najbezpieczniejsze kąpielisko nad-morskie w województwie pomorskim. Nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwają ratownicy wyposażeni w najnowszy sprzęt ratowniczy i łodzie motorowe. Organizowane są tu przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji liczne imprezy sportowo-rekreacyjne, takie jak: turnieje siatkowej i nożnej piłki plażowej, występy estradowe, biegi przełajowe. Kameralny nadmorski kurort od kilku lat zmienia swój charakter. Dziś nad plażą dominuje już nie tylko Grand Hotel, ale nowe komercyjne obiekty. Centrum Sopotu zmienia swoją atmosferę. Centrum Sopotu zmieniło się nie do poznania, zniknęło wiele znanych budynków.

Najdłuższe w Europie drewniane molo (511,5 m), przecinające sopocką plażę, to miejsce rekreacyjnych i zdrowotnych spacerów, organizacji licznych festynów,a jednocześnie przystań turystycznej żeglugi pasażerskiej oraz taksówek wodnych. Bilety na rejsy białą flotą na liniach Sopot – Westerplatte – Gdańsk i Sopot – Gdynia można nabyć w kasach przy wejściu na molo. Z głowicy mola obejrzeć można przez lunety panoramę całego miasta. Oczom spacerujących dziś po sopockim molo ukazuje się zupełnie inny obraz nabrzeża niż jeszcze kilka lat temu. Oto widzą dziesiątki daszków wieżyczek nowych zabudowań, które wyrosły w przeciągu ostatnich lat. Największym przedsięwzięciem było Centrum Haffnera ukończone. W jego skład wchodzą Dom Zdrojowy, hotel Sheraton, centrum handlowo-usługowe z Multikinem, budynek mieszkalny oraz obiekt biurowo-parkingowy. Razem zajmują powierzchnię 51 tys. metrów kw.

Murzasichle ośrodki wypoczynkowe, tanie noclegi podlasie, noclegi w Chłapowie, noclegi w Polanicy Zdrój, Mikołajki domki

Możliwość komentowania jest wyłączona.