W przepięknej Krynicy

Krynica-Zdrój, jest jednym z najbardziej znanych kurortów, określana mianem „Perła Polskich Uzdrowisk”. Położona jest w Beskidzie Sądeckim na wysokości 560 – 620 m n.p.m. w malowniczych dolinach Kryniczanki i jej dopływów: Palenicy, Słotwinki i Czarnego Potoku.

Noclegi Krynica Zdrój centrum to pomysł na spędzenie noclegu
w Beskidach. Turyści chętnie korzystają z wycieczek pieszych
i rowerowych. Dużym zainteresowaniem cieszy się możliwość skorzystania z uprawiania jazdy konnej czy tenisa ziemnego.
W Krynicy na pewno nie można się nudzić, niezależnie od warunków pogodowych
z pobytu w tym miejscu śmiało można wycisnąć maksymalną dawkę frajdy i relaksu. Krynica noclegi w centrum to pomysł na nocleg blisko ciekawych miejsc.

Beskid Sądecki pokrywają wspaniałe lasy, wśród których przeważają drzewostany bukowe w paśmie Jaworzyny Krynickiej a jodłowe i świerkowe w paśmie Zimnego i Dubnego. Duże, zwarte kompleksy leśne zamieszkiwane są przez liczne gatunki zwierząt i ptaków, wśród których spotkać można jelenie, niedźwiedzie, żbiki, wydry, puchacze i orliki.

Klimat Krynicy – Zdroju ma walory klimatu podalpejskiego, wyróżnia się dużą ilością dni słonecznych w roku oraz znacznymi wahaniami temperatury i ciśnienia atmosferycznego w ciągu doby.
Sławę swą jako uzdrowisko, Krynica wille zawdzięcza znakomitym wodom leczniczym, wśród których na uwagę zasługuje Zuber – unikatowa w skali europejskiej woda o niezwykle wysokiej mineralizacji.


Możliwość komentowania jest wyłączona.