Witów

Witów to doskonała miejscowość dla osób lubiących górzyste otoczenie Tatr  to baza turystyczna umożliwiająca uprawianie sportów zimowych, zwłaszcza narciarstwa. Witów jest wsią podhalańską  w gminie Kościelisko. To urocza miejscowość turystyczna w górnym biegu potoku Czarny Dunajec. Noclegi w Witowie sprawiają, że jest doskonała bazą wypadowa w gory i na szlaki turystyczne. Graniczy z trzema podhalańskimi miejscowościami: z Kościeliskiem i Dzianiszem od wschodu oraz Chochołowem. Większość obszaru Witowa położona jest na terenie Tatr Zachodnich i objęta ochroną w ramach Tatrzańskiego Parku Narodowego. To prawdziwie piękna górska okolica.

Z Doliny Chochołowkiej można wybrać się na wiele atrakcyjnych wycieczek w Tatry Zachodnie.

Noclegi Witów ma rozwinięta bazę turystyczną zimą w Witowie działa jeden ośrodek narciarski z wyciągiem krzesełkowym wokół miejscowości są również odpowiednie warunki do uprawiania narciarstwa biegowego.

W Dolinie Kościeliskiej również czeka wiele atrakcji tj  Mroźna, Mylna, Raptawicka, Obłazkowa i Smocza Jama. Dla miłosników chodzenia po szlakach turystycznych  w wyższe partie gór. Z Witowa można dotrzeć bardzo szybko do basenów termalnych w Chochołowie i w Orawicach na Słowacji. W pobliżu znajdują się dwa wyciągi orczykowe, oraz wyciąg krzesełkowy „Witów – Ski”.

Serdecznie zapraszamy do Witowa. Oferujemy miejsca noclegowe w kwaterach 2,3,4 osobowych z wyżywieniem na miejscu. Gospodarstwo agroturystyczne, pensjonaty, kwatery, domki pokoje z łazienkami, wyżywienie na miejscu. Domowa, regionalna kuchnia, własne mleko, sery i korbacze.
Wieś Witów znajduje się u podnóża Tatr Zachodnich, przy granicy ze Słowacją. Jeśli poszukujecie Państwo spokojnego, komfortowego wypoczynku i możliwości aktywnego spędzania czasu wszystko to znajdziecie u nas. Spotkacie się tu Państwo ze słynną góralską gościnnością. Tutaj też można czynnie spędzić czas na wycieczkach górskich i rowerowych oraz uprawiając narciarstwo zjazdowe i śladowe.

Noclegi blisko od wyciągów narciarskich:

  • wyciągi orczykowe
  • wyciąg krzesełkowy WITÓW-SKI
  • wyciągi krzesełkowe i baseny termalne ORAWICE
  • tereny do nart biegowych

LATO: odległość od dolin Tatrzańskich :

  • Dolina Chochołowska
  • Dolina Kościeliska
  • tereny na rowery górskie
noclegi Witów, Witów kwatery prywatne, pensjonaty Witów

Możliwość komentowania jest wyłączona.