Wyciąg krzesełkowy na Harendzie

Wyciąg krzesełkowy na Harendzie czynny jest przez całą zimę oraz podczas letnich wakacji. Zimą uszczęśliwia dobrze jeżdżących narciarzy i snowboardzistów wywożąc ich na szczyt, z którego na dół prowadzi dość stroma trasa. Od kilku lat organizowany jest tu slalom w ramach Pucharu Europy kobiet, The North Face Polish Freeskiing Open – podobnej rangi impreza dla freeskierów oraz wiele sportowych imprez narciarskich, zarówno dla zawodowców, jak i dla amatorów. Zakopane wille posiadają bardzo komfortowe warunki.
W Centrum Ski Harenda znajduje się wspomniany wyciąg krzesełkowy (600m długości), trzy wyciągi orczykowe (470, 250 i 80m), Snow Park, trasa do narciarstwa biegowego, wypożyczalnie sprzętu, szkoła narciarska, dwie karczmy oraz małe lodowisko.
W okresie letnim na stoku Harendy przygotowywana jest trasa dla szaleńców (bez urazy) uprawiających downhill rowerowy.
Miłośnikom tradycyjnych wycieczek rowerowych oraz wszystkim turystom lubiącym spacery (z kijami lub bez) polecam wyjazd wyciągiem krzesełkowym, a następnie spacer (ok. 3,5km) drogą asfaltową przez Rafaczówki i Furmanową do górnej stacji kolejki torowej na Gubałówce. Trasa jest bardzo atrakcyjna widokowo. Turystom gotowym do pokonania (pieszo lub rowerem) trasy około 15km w pogodny dzień (widoki) polecam następująca trasę: wyjazd kolejką (lub wyjście piesze) na Gubałówkę, spacer przez Furmanową i Rafaczowki do górnej stacji wyciągu na Harendzie, zjazd wyciągiem, przejście na Ustup (po drodze warto zobaczyć stary kościółek i Muzeum Kasprowicza), a następnie powrót do centrum przezmalowniczy Wierch Bachledzki.
Mniej aktywnym turystom oraz rodzinom z małymi dziećmi polecam sam wyjazd wyciągiem krzesełkowym, zarówno latem, jak i zimą o ile tylko dzień jest bezchmurny. Na górze można napić się kawy, herbaty lub soku i podziwiać piękną panoramę Tatr. Następnie zjechać krzesełkami na dół.


Możliwość komentowania jest wyłączona.